[CNW:Counter]


Ut 16.7.2002
12:10
Bylo nás šest
Uvádím pouze pro pobavení, rozhodně však seriál nedoporučuji. O co v něm jde? Filmově zachytit vysokoškolská dilemata v období rozvinutého socialismu. Víc snad ani není třeba dodávat. Pro ty poslední zoufalce, kteří by seriál mohli považovat za zdařilý, mám poslední tvrdý protiargument: úvodní píseň zpívá Dalibor Janda.

So 29.6. 2002
21:05
Mars útočí !
Pouze na první pohled béčkový film je dokonalou parodií na pozadí Wellsova katastrofického scénáře (Válka světů). Mars útočí nepřímo paroduje Den nezávislosti, jeden z nejhorších výtvorů americké kinematografie, který v té době ovšem ještě nebyl natočen. Filmu komicky dominuje skupina okolo amerického prezidenta od stupidního armádního generála, který na všechno chtěl házet atomovky (podobnost s MacArthurem není náhodná), až po jeho úchylného poradce. Nejlepší scéna filmu přichází až na konec, kdy parta Mexikánců hraje na trumpety falešně americkou hymnu. Film měl ovšem jednu vadu: přežil Tom Jones.

Ut 25.6. 2002
21:30
Městečko Twin Peaks
Minulý čtvrtek byla úvodním filmem zahájena druhá série tohoto seriálu a rozhodně je na co se dívat. Pokud vám série první připadala jako trochu podivný seriál, pak vězte, že je to byl jen slabý odvar série, která nás nyní čeká. Takže pokud jste zvědaví na to, jak dopadne pátrání agenta Coopera a Alberta, čím skutečně jsou sovy, které nejsou tím, čím se zdají být a na další taneční kreace Lelanda Palmera, pak si nenechte ujít dalších dvacet dílů seriálu, který běží každý úterní večer na Čt2. 

Ne 17.3. 2002
0:00
Občanka Ruth
Hodně satirická komedie o feťačce Ruth, která řeší dilema zda jít či nejít na potrat. Rozhodnutí se postupem doby nestává pouze jejím osobním rozhodnutím, ale stává předmětem sporu celého městečka, jehož obyvatelé se rozdělili na dvě nesmiřitelné skupiny - odpůrce potratů a občany za svobodnou volbu. 
Chování obou skupin je ve filmu dotaženo až k absurditě, a na závěr filmu je jasně naznačena nesmyslnost akcí namířených proti potratům.
Naprosto dokonalá byla postava hlavní hrdinky Ruth, pro kterou ono zásadní dilema nehrálo nijak zvláštní roli. Jejím mottem bylo ze všeho vytřískat co nejvíce peněz na drogy, zvláště pak poté, co samovolně potratila.
Nejlepší film, který jsem letos viděl.  

Pá 15.3. 2002
11:45
Československý filmový týdeník
Oslava výročí úmrtí pokrokového ruského spisovatele Gogola, ženy z textilních závodů plnící plán až na 145 %, jaro v zemědělském družstvu v Kadani, fitminutky ve Svitu Gottwaldov, které měly uvolnit ženám v jejich jednotvárné práci. Nezapomenuto zdůraznění, že fitminutky vymyslely pokrokové ženy v Sovětském svazu již v 30. letech, kdy u Bati vrcholilo vykořisťování dělníků.
A perlička na závěr - MDŽ. Pionýři rozdali pracujícím ženám květiny, a na sjezdu zazněla plamenná slova o ženách budujících mír a bojujících proti americké imperialistické agresi v Koreji. Na závěr sjezdu k MDŽ, kdy již všichni pokrokoví pracující museli být utleskaní k smrti, zazněl projev mladého pionýra plného slov díků Klementu Gottwaldovi, který nám všem ukazuje cestu. Vše skončilo skandováním hesla "Ať žije mír".
A co uvidíme příště? Návštěvu K. Gottwalda v NDR či výrobu zatím největší lodi v Komárně.  

St 13.3. 2002
20:45

Fotbalová středa
Real Madrid vs. Sparta 
60 minut nudy a poté eskalace zábavy.

Ne 3.3. 2002
0:35
Noc s Andělěm - Velká noční hudba
Tak jsem opět po delší době přerušené olympiádou udržel do ranních hodin kanál a víka. Nabídka klipů byla mimořádně vydařená, jen občas prostoupena druhořadými písněmi. Vyzdvihl bych klipy Foo Fighters - The One, Linkin Park - Points of Authority a Clawfinger - The Biggest and the Best. Novinkové okno začali Green Day, jež jsem neviděl tak pět let, ale o nic jsem nepřišel, protože změna stylu teda rozhodně nenastala.
Trochu mne znechutilo jen nasazení vyčpělého dědka Ozzyho a Dana Nekonečného s jeho šumsvišťáckým jazykem. Ovšem zcela šokován jsem byl klipem rádobytvrďáka Kid Rocka, který stvořil neuvěřitelnou náborářskou zrůdnost  - klip Lonely Heart of Faith je plný hrdinných amerických vojáků bojujících za americkou vlajku, která samozřejmě vlála na pozadí celého klipu. No, bylo to snad ještě horší než Mariah Carey (a to už je co říct).   

So 2.3. 2002
22:33
Lid vs. Larry Flint
Vzhledem ke kladným referencím o tomto filmu jsem se rozhodl, že ho zhlédnu. Scénář filmu byl skutečně kvalitní, jen mi připadala trochu zmatená časová návaznost děje. A ani se nedivím, že nedostal Oscara - až moc vyjadřoval skutečnou realitu..a to se Američanům moc nelíbí.  


St 27.2. 2002 20:45
Fotbalová středa
Panatinaikos vs. Sparta 

Tak jsem se zase pobavil. Sparta na to jako obvykle neměla, tentokrát si toho již všiml i komentátor, mimochodem Jiří Vrba, který se stal novým tiskovým mluvčím Slavie. Výsledek mne však zklamal, čekal jsem, že si odvezou bůra.